Хирургiчна стоматологія

Хірургічна стоматологія вирішує проблеми зубощелепної системи хірургічним шляхом. В клініці Diamond Dental Service проводять операції з простого та складного видалення зубів, включаючи зуби мудрості, кіст, зубозберігаючі операції, операції на м'яких тканинах, а також займаються діагностикою та лікуванням патологічних станів зубів, щелеп, пазух, скронево-нижньощелепних суглобів, м'яких тканин, слизової оболонки порожнини рота. Для прийняття рішення про проведення операції з видалення зуба або збереження його лікар-стоматолог проводить огляд порожнини рота. Протягом діагностики виконується рентген, комп'ютерна томографія щелепи та інші дослідження стану кореневої частини зуба.

Видалення зубів в стоматології Diamond Dental Service

Покази до видалення зуба:

 • неефективне консервативне лікування зуба, коли не настає ремісія та одужання
 • у щелепі кіста від зачатка зуба, яка росте і підвищує ризик перелому щелепи
 • абсцеси, гострі та хронічні гнійні процеси
 • пародонтит, сопровождающийся сильной подвижностью зуба
 • пародонтит, що супроводжується сильною рухливістю зуба
 • рясні гранульоми на кореневій частині зуба
 • механічне пошкодження кореневої частини зуба
 • неможливе класичне лікування кореневих каналів
 • сильне каріозне руйнування зуба

Просте видалення зуба - у цій клінічній ситуації лікар-стоматолог використовує спеціальні щипці, якими захоплює зуб, злегка розхитує його, після чого швидко витягує.

Сладне видалення зуба - при цій операції стоматолог-хірург виконує надріз на яснах, відшаровує частину слизової оболонки, висвердлює частину кістки для звільнення доступу до зуба. Видалення зуба виконується частинами, акуратно, щоб не зачепити розташовані поблизу тканини.

Загоєння після хірургічного видалення зуба:

 • у лунці після видалення зуба утворюється кров'яний потік
 • протягом 2 - 3 днів дома кров'яного згустку тканини поступово починають затягуватися, з'являється гранцляційна тканина
 • протягом тижня на місці рани формується епітеліальний шар тканини
 • приблизно через 2 тижні починає формуватися кісткова тканина
 • приблизно через місяць кісткова тканина починає поступово заповнювати лунку і вже через три місяці кісткова тканина повністю заповнює просвіт, що утворився від зуба

Для прискорення процесів загоєння та стимулювання зростання кровоносних судин у рані застосовують плазмотерапію PRF (Platelet-reach fibrin - збагачений тромбоцитами фібрін) - сучасну методику, яка використовує власні ресурси організму та допомагає прискорити загоєння ушкоджень м'яких та твердих тканин.

Плазмотерапія PRF в стоматології Diamond Dental Service

Коли застосовують PRF?

 • для наповнення лунки (альвеоли) після видалення зуба з метою запобігає її запаленню (альвеоліту) та відновленню кісткової тканини
 • з метою лікування запалення лунки зуба (альвеоліту); при використанні PRF вже через добу вщухає запалення та біль
 • за необхідності активізації зростання судин та підвищення властивостей кісткового замінника для відновлення обсягу кісткової тканини перед імплантацією
 • у ролі кісткового замінника та прискорення процесів загоєння

Безпосередньо PRF - це потік фібрину, збагачений тромбоцитами та факторами росту, який одержують методом центрифугування крові. Підвищення концентрації тромбоцитів на пошкодженій ділянці прискорює регенерацію, знижує рівень запалення та підвищує ефективність призначеного лікування. Для отримання згустку PRF у пацієнта береться кров із вени. Вона міститься у спеціальну центрифугу. Після центрифугування на 40.000 обертах за хвилину протягом 10 хвилин кров поділяється на дві фракції. Одна з них - це тромбоцити з високим вмістом фібрину. З них виготовляється спеціальний потік, який накладається на рану після видалення зуба або на місце імплантації зуба.

Запишіться на прийом!

Виберіть зручний для Вас день і час прийому, ми постараємося прийняти Вас або разом виберемо інший день і час відвідування нашої клініки

Записатися
Видалення зубів мудрості в стоматології Diamond Dental Service

Видалення зуба мудрості

У стоматології Diamond Dental Service виконують просте та складне видалення зубів мудрості на нижній щелепі та на верхній щелепі. Зуби мудрості - треті моляри, які зазвичай починають прорізатися у віці після 20 років і можуть просто не виходити з ясна, ховаючись за капюшоном зуба мудрості, або ж частково виходять. Початок їхнього зростання часто супроводжується стоматологічними проблемами. Зуби мудрості на верхній щелепі часто починають рости у бік щоки, що призводить до травм слизової оболонки. Іноді ж вони прорізуються з нахилом до зуба, що стоїть поруч.

Якщо у Вас прорізався зуб мудрості, але над ним нависає ясна тканина - слизовий капюшон, то цю тканину краще видалити, тому що під капюшоном на зубі мудрості накопичується наліт, розмножуються бактерії, з'являється запалення. Прямі показання до видалення тканини – біль, дискомфорт при ковтанні, набряклість, запах із рота. Зазвичай запалення м'яких тканин ясна, що оточують зуб мудрості, що прорізається або прорізається, є наслідок такого захворювання, як перикороніт (перикоронаріт). Видалити слизовий капюшон зуба мудрості можна висіченням ясен або за допомогою лазера. Видалення капюшона зуба мудрості за допомогою висічення скальпелем - це швидко і недорого. Процедура проводиться під анестезією і займає трохи більше години. Прибрати капюшон зуба мудрості. лазером — теж швидко, але трохи дорожче. На відміну від скальпеля лазер не чинить механічний тиск на ясна. Терміни загоєння теж скорочуються, тому що в ротовій порожнині не залишається відкрита рана.

Існує таке стоматологічне захворювання як періодонтит - найчастіше має інфекційний характер і вражає оболонки кореня зуба і навколишні тканини. Патологію легко відрізнити за рахунок характерної симптоматики: вираженого наростаючого болю, який майже неможливо зняти знеболюючими препаратами. Основною причиною серйозного захворювання є процес розпаду тканин нерва із поширенням запалення на навколишні зв'язки. Внаслідок цього з'являється зубний біль та виражена рухливість зуба. Разом з цим за рахунок поширення інфекційного процесу відзначається загальне підвищення температури тіла та збільшення регіонарних лімфатичних вузлів. Але можливий і безсимптомний перебіг хвороби.

Лікування періодонтиту можливе терапевтичним методом (ендодонтичним), який націлений на усунення патогенної мікрофлори, що знаходиться в ендодонті - комплексі уражених тканин, що включає пульпу та дентин, які функціонально пов'язані між собою. У разі неефективності чи неможливості терапевтичного лікування вдаються до хірургічного методу лікування періодонтиту, зокрема до видалення частини кореня зуба (резекція), що дозволяє зберегти зуб, навіть якщо у верхівки кореня присутня кіста.

Резекція верхівки кореня в стоматології Diamond Dental Service

Покази до резекції верхівки кореня зуба:

 • періодонтит, кіста зуба, гранульома, фіброма
 • перфорація зубного кореня
 • звивисті, непрохідні кореневі канали, які не дозволяють провести якісне терапевтичне лікування
 • запалення або перелом верхньої третини кореневої частини

Зазначимо, що при періодонті запальні процеси ведуть до небезпечних ускладнень - руйнування зв'язкового зубного апарату, спадання щелепної кістки, формування прикореневих кіст. Раніше такі патології вважали прямим показанням до видалення ураженого зуба. Зараз у сучасній стоматології інший підхід до лікування – застосування зубозберігаючих процедур, одна з яких – резекція верхівки кореня – видалення невеликої ділянки кореня разом із інфекційним осередком. Коронка зуба і більшість кореня зберігаються без втрати повноцінної функціональності. Відновлення після резекції кореня зуба триває 3-5 днів, а посилені навантаження на зуб допустимі не раніше ніж через півроку після операції.

В клініці Diamond Dental Service виконуються і такі процедури як накладання та зняття швів.

У практиці хірургічної стоматології зустрічається абсцес (у перекладі з латинського «нарив») - стан, у якому відбувається органічне накопичення гнійного субстрату у здорових тканинах. Захворювання відноситься до швидкоплинних бактеріальних уражень. Лікування абсцесу в стоматології полягає у розтині та дренуванні вогнища ураження. Для цього встановлюють спеціальний дренаж, який забезпечує своєчасне усунення та санацію ураженої порожнини. Абсцес досить поширене захворювання. Йому передує запальний процес, що вражає, зокрема, прикореневе відділ зуба. Симптоми абсцесу: почервоніння, постійне наростання ущільнення у вигляді капсули, набряклість, іноді підвищення температури. Абсцес супроводжується гострим і нестерпним болем, який особливо відчутний при прийомі їжі та пиття рідин (гарячих або холодних). Важливо пам'ятати, що запізнене звернення до стоматолога за допомогою при абсцесі в роті та самолікування є потенційними загрозами виникнення ускладнень, які можуть призвести до втрати зуба, проблем з органами людини.

Пластика ясен в стоматології Diamond Dental Service

Для створення естетично красивого контуру ясен застосовують пластику м'яких тканин ротової порожнини - пластику ясен. При яснах правильної форми, щільної і без розростань, гігієнічний догляд за ротовою порожниною проходить правильно і комфортно. Відповідно, зубні відкладення не скаплюються під ясною, що запобігає захворюванню пародонту.

Пластика м'яких тканин необхідна:

 • для формування гарного ясенного краю після імплантації зубів – «рожева естетика»
 • для усунення нависання м'яких тканин над коронкою, яке називають «акуляча посмішка»
 • при нерівній кромці ясен уздовж всього зубного ряду
 • при оголенні шийки або навіть кореня зуба при пародонтозі
 • за наявності дуже глибокі пародонтальні кишені

Операція контурної пластики виконується наступним чином: під анестезією надрізається край ясен ближче до зуба або імплантату, поверхня очищається від нальоту, залишків їжі, зубних відкладень і виробляються маніпуляції з м'якими тканинами - видаляються надлишкові тканини, або вони нарощуються на оголених ділянках з пересадкою власних тканин пацієнт. Після процедури набряк тримається до 5 днів.

У стоматології однією з нових методик лікування запалень, руйнування зубів та інших симптоматичних захворювань ротової порожнини є плазмоліфтинг або PRP - це введення спеціальної ін'єкції (плазми пацієнта) у тканину ясен, внаслідок чого починають запускатися процеси регенерації. Також плазмоліфтинг рекомендований при імплантації зубів.

Покази до процедури плазмоліфтингу:

 • профілактика захворювань тканин пародонту
 • пародонтит 1, 2, 3 ступеня тяжкості
 • гінгівіт, альвеоліт, перімплант
 • операції з імплантації та видалення зубів

Ефект від процедури плазмоліфтингу:

 • запобігання прогресуванню захворювань пародонту
 • усунення кровоточивості, галітозу (неприємного запаху з рота)
 • зниження ризику відторгнення імплантів
 • зменшення рухливості зубів

Метод плазмоліфтингу полягає в тому, що у людини роблять забір крові (приблизно 15 мл), після чого її відправляють у спеціальний апарат для відділення плазми – центрифугу. В результаті виходить концентрована речовина, в якій міститься певна кількість тромбоцитів та специфічного білка. Ін'єкція пацієнту отриманої речовини дозволяє запустити процес природного відновлення кольору, форми та структури слизової оболонки ротової порожнини. Використання плазми з вмістом тромбоцитів (PRP) представляє сьогодні одну з небагатьох можливостей для покращення загоєння ран та здатності протистояти інфікуванню без застосування лікарських засобів. Перевага цього методу - плазма з високим вмістом тромбоцитів, здатна прискорювати відновлення кісткової, хрящової та епітеліальної тканин, оскільки сам процес регенерації універсальний та відрізняється лише тривалістю. Ще однією перевагою даного методу є покращення мікроциркуляції та обміну речовин, що активує місцевий імунітет. Також тромбоцитарні чинники зростання нездатні викликати онкологічне захворювання, оскільки вони є мутагенами. Одночасно відбувається процес зміцнення кісткової тканини, формування матриксу колагену та кістки за участю кісткових морфогенетичних білків колагену.

Вартість розглянутих процедур Ви можете дізнатися на сторінці з цінами хірургічної стоматології в DDS.

Записатися на прийом

Зачекайте, йде відправка...

До кого записатися?
або зателефонуйте