Протезування зубів

Протезування зубів у стоматології Diamond Dental Service

Такий вид протезування зубів як незнімне протезування, передбачає використання незнімних ортопедичних конструкцій, які міцно зміцнюються на зубах і без звернення до лікаря зняти їх буде неможливо, на відміну від знімних зубних протезів. Протезування зубів в клініці Diamond Dental Service дозволяє відновлювати як зруйновані, так і втрачені зуби – можна отримати нові зуби, якщо з якихось причин Ви втратили свої власні повністю. Протезування, як і технологія реставрації зубів, має безліч переваг: це і універсальність, і доступна ціна, і можливість вибрати той вид протезування, який влаштує вас як за ціною, так і естетикою, надійністю, комфортом. Чому зруйновані зуби найкраще відновлювати саме протезуванням? Справа в тому, що великі пломби не здатні витримувати сильних навантажень, які неминуче виникають при пережовуванні їжі. Від постійного тиску пломба може випасти або зламатися і пошкодити корінь зуба, що призведе до видалення зуба.

Коронки на зуби - призначені для усунення аномалій зубних рядів, що виникли внаслідок травмування або розвитку карієсу, та запобігання подальшого руйнування зуба Завдяки коронкам вдається повернути естетичний вигляд навіть дуже зруйнованим зубам, зміцнити їх та відновити жувальну та мовленнєву функцію. Також для заміни одного або кількох відсутніх зубів підряд часто застосовують мостоподібний протез або міст, у якому коронки фіксуються на сусідніх опорних зубах. Протезування зубів за допомогою коронок є одним з найпоширеніших методів лікування зубів у ортопедичній стоматології. Використання різних матеріалів при виготовленні дозволяє встановити коронку недорого, за доступною ціною.

Покази до протезування коронками:

 • зуб зруйновано більш ніж на 50%, а корінь не втратив здатності до виконання своїх функцій
 • зуби неправильно розташовані чи деформовані
 • є проміжок між зубами
 • колір емалі сильно змінився і псує посмішку
 • в результаті пародонтиту зуби почали розхитуватися
 • необхідно встановити мостоподібний протез
 • потрібно закрити зубний імплантат

До протипоказань відносяться: індивідуальна непереносимість матеріалу, з якого виготовляється протез; погана гігієна ротової порожнини; недостатній обсяг кістки; сильна розхитаність зубів; гострі запальні процеси у організмі. Зазначимо, що нещодавно до протипоказань при встановленні коронок на зуби ставився літній вік пацієнтів. В даний час завдяки застосуванню інноваційних технологій протезування зубів можливе у будь-якому віці.

Запишіться на прийом!

Виберіть зручний для Вас день і час прийому, ми постараємося прийняти Вас або разом виберемо інший день і час відвідування нашої клініки

Записатися
Зубні коронки в стоматології Diamond Dental Service

Види зубних коронок:

 • керамічні - виготовляються або з чистої кераміки (порцеляни), або з кераміки, в яку для міцності додають діоксид цирконію
 • металокерамічні - зовнішня частина таких коронок виготовляється з кераміки, а внутрішня – із металевого сплаву, для якого можуть використовуватись як звичайні метали (нікель, хром, кобальт), так і дорогоцінні (золото, платина, паладій)
 • пластмасові - в більшості випадків їх встановлюють тимчасово, на період виготовлення постійної коронки на зуби
 • металеві - виготовляється з різноманітних сплавів, але зараз втратили популярність через те, що вироби з металу виглядають неприродно і мають неестетичний зовнішній вигляд, через що встановлюються тільки на корінні зуби

При цьому можлива комбінація матеріалів, наприклад, кераміки, металокераміки та діоксиду цирконію. Це дозволяє створювати максимально зручні, функціональні та довговічні конструкції. Велике значення при підборі матеріалу для коронок на зуби має розташування та кількість зубів, що реставруються, а також індивідуальні особливості пацієнта.

Металокерамічні коронки відрізняється міцністю, надійністю металу та високою естетикою порцеляни. Це ідеальне рішення для встановлення у жувальній зоні. Коронки складаються з каркасу на основі металевого сплаву та зовнішнього керамічного напилення.

Переваги металокерамічних коронок:

 • витримують серйозні жувальні навантаження
 • не ушкоджують та сумісні з м'якими та твердими тканинами порожнини рота
 • забезпечують щільне прилягання, виключаючи інфікування та запалення
 • зберігають первинний колір і не темніють

Протезування керамічними коронками гарантує природний вигляд та неможливість алергічних реакцій. Кераміка – це інноваційний матеріал, який поєднує безпеку, практичність та красу. Існує можливість виготовлення коронки будь-якого кольору та форми виходячи з анатомічних особливостей пацієнта та його естетичних переваг.

Переваги керамічних коронок:

 • повністю сумісні з біологічними тканинами
 • не виникає окислення та не викликають металевий присмак
 • не відрізняються від натуральних зубів і не змінюють колір
 • тривалий термін служби від 10 років

Керамічні коронки ідеальні для реставрації передніх різців і гарантують природні посмішки та відчуття рідних зубів. Безметалева кераміка з кожним днем стає все більш затребуваною на ринку стоматологічних послуг.

Коронки из циркония в стоматології Diamond Dental Service

Цирконієві коронки

Коронки з діоксида цирконія останнім часом завоювали велику популярність, незважаючи на те, що їх ціна вища за середню. Це пояснюється високою якістю цирконієвих коронок, а також їх наступними перевагами:

 • естетика, що дозволяє застосовувати коронки цирконію та для реставрацій в області передніх зубів
 • не вимагає зняття значного шару емалі з опорних зубів
 • щільність прилягання цирконієвих коронок до тканин ротової порожнини виключає просідання ясен, оголення зубного кореня, запалення м'яких тканин ротової порожнини
 • тривалий термін служби 15-20 років

Ще раз відзначимо, що коронки з цирконію мають привабливий зовнішній вигляд і візуально майже неможливо відрізнити від сусідніх зубів, вони мають колір і прозорість максимально близькі до показників природної зубної емалі. За естетикою цирконієві коронки не поступаються керамічним протезам. Також важливою якістю цирконію є гіпоалергенність цирконію, що означає, що протези зубів з цього матеріалу абсолютно нешкідливі і можуть використовуватися для відновлення зубів і людей з індивідуальною непереносимістю до металів.

Основні етапи протезування коронками:

 • підготовка до протезування, що передбачає лікування карієсу та інших стоматологічних захворювань, виявлених під час огляду, а також санацію ротової порожнини
 • виконується препарування (обточування) зуба під коронку
 • емаль зуба обточується на потрібну товщину за допомогою спеціальних інструментів
 • із підготовленого зуба знімає зліпок, який передає до лабораторії для виготовлення протез
 • обточені зуби дуже вразливі до дії зовнішніх факторів і бактерій, тому на них надівається коронка з пластмаси

Стоматологія Diamond Dental Service рекомендує:

Безметалеві коронки Emax в стоматології Diamond Dental Service

Безметалеві коронки Emax - на 70% складаються з дисилікату літію (кремнієвої склокераміки) - матеріалу, який за своїми оптичними властивостями максимально наближений до емалі зуба, а за міцністю прирівнюється до сталевих виробів. Коронки Emax широко застосовуються по всьому світу, що дозволяє у разі пошкодження отримати кваліфіковану стоматологічну допомогу у будь-якій точці земної кулі.

Протезування коронками з опорою на імпланти

Протезирование на имплантатах в стоматології Diamond Dental Service

При протезуванні зубів можна встановлювати коронки без опори на здорові, але попередньо обточені зуби. При імплантації опорою коронці буде імплант, імплантований в кістку щелепи. Як постійна коронка на імплант можна поставити протези з різних матеріалів - з металокераміки, кераміки, цирконію. Пацієнт вибирає матеріал коронок для встановлення на імплант, виходячи зі своїх побажань до естетики, довговічності коронки. Головними перевагами коронок на імплантах виступають їхня міцність і надійність.

Коронка на імплант відрізняється від традиційних тим, що фіксується не на обточений зуб, а на абатмент. Він може бути єдиним цілим з імплантатом або відокремляться від нього. Односкладові імпланти застосовуються при встановленні в один етап, коли пацієнту вживлюють суцільнолиту конструкцію з тимчасовою коронкою. Такий метод дозволяє відразу закрити прогалину між зубами. При класичному методі імплантації коронку на імплантат встановлюють після повного приживлення та остеоінтеграції у кістковій тканині. І тут крім імплантату задіюється абатмент. Він підбирається індивідуально та багато в чому впливає на вибір коронки. Коронка на імплант фіксується за допомогою гвинта чи цементу. При цементній фіксації коронка створюється цільною, що фіксує склад наноситься на виріб, положення можна контролювати і змінювати, робити невеликі відхилення кілька міліметрів. При фіксації на гвинти в коронці роблять отвір для гвинта, що закривається пломбувальним матеріалом.

Протезування зубів культевими вкладками

Культеві вкладки в стоматології Diamond Dental Service

Культеві вкладки - це різновид зубних вкладок, які виготовляються з метою відновлення зруйнованої коронкової частини зуба, але відновлюється не повна форма зуба, а форма кукси зуба після обточування під коронку, тобто це вкладка на зуб під коронку. Вкладки можуть бути з різних матеріалів: кераміка, діоксид цирконію, титан, золото та ін:

 • кореневі канали зубів повинні бути досить добре виліковані та обтуровані
 • відсутність хронічних запальних осередків зуба в періодонті
 • твердих тканин зуба наддесневої частини має бути не менше 50% по колу зуба, не менше 2-х міліметрів за висотою, завтовшки не менше 1,5 мм

В основному культева вкладка під коронку встановлюється депульповані зуби, канали яких заповнені кореневою пломбою. Обточується зуб під вкладку так, щоб стінки були майже паралельними (з невеликим кутом). Ніжка культової вкладки (штифт) вставляється у верхню третину кореневого каналу, що створює додаткову фіксацію для культової вкладки.

Складного специфічного догляду культові вкладки не вимагають, достатньо дотримуватись гігієни ротової порожнини, регулярно чистити зуби та періодично проходити огляд у лікаря-стоматолога.

Протезування вінірами

Виниры в стоматології Diamond Dental Service

Вініри - це незнімна ортопедична конструкція для коригування естетичних дефектів зубів. Фактично вони є спеціальними пластинками, використання яких (мікропротезування) дозволяє усунути порушення кольору чи форми зуба. Вініри імітують зубну поверхню і виступають у ролі облицювального матеріалу, що надійно приховує існуючі естетичні недоліки. Достоинства виниров:

 • товщина вінірів може бути від 0,2 мм до 0,5 мм, але незважаючи на свою тонкість, пластинки характеризуються високими міцністю та надійністю при постійному використанні
 • біологічна сумісність
 • виготовляються із сучасних керамічних або композитних матеріалів
 • натуральний (природний) вигляд, не змінюють колір

Керамічні вініри призначені для непрямого мікропротезування – спочатку їх виготовляють у лабораторії за індивідуальним відбитком зубів пацієнта, а потім встановлюють на пошкоджену поверхню. Композитні вініри застосовуються для прямого мікропротезування. Їх установка є пошаровим нанесенням композитного матеріалу прямо на поверхню пошкодженого зуба. Композитний вінір можна встановити за один візит до стоматолога, тому що не потрібно виготовляти мікропротез.

Також для протезування використовують такі надтонкі вініри з кераміки як люмініри, які є розробкою (запатентованою) американською компанією Cerinate. Люмініри виготовляють виключно у лабораторії Cerinate (США, Каліфорнія). При протезуванні люмінірами не потрібне обточування твердих тканин зуба. Через високу естетичність, яка не змінюється в процесі використання, люмініри часто називають «голлівудською посмішкою».

При виборі між вінірами та коронками слід звернути увагу на ступінь зруйнованості зуба. Важливо розуміти – вініри доцільно встановлювати на здорові зуби з естетичними дефектами чи незначним руйнуванням, оскільки їх утримання необхідна міцна основа. Коронки ж допомагають відновити естетику та функціональність сильно зруйнованих зубів – 50% і більше.

Ціни на протезування зубів у DDS.

Записатися на прийом

Зачекайте, йде відправка...

До кого записатися?
або зателефонуйте