Терапевтична стоматологія

Терапевтическая стоматология в Diamond Dental Service

Такий розділ стоматології як терапевтична стоматологія спрямований на діагностику та лікування захворювань зубів, навколозубних тканин та слизової оболонки порожнини рота, а також розробка різних нових діагностичних та лікувально-профілактичних методик, виявлення зв'язків між захворюваннями зубів та захворюваннями внутрішніх органів.

Терапевтична стоматологія включає в себе:

 • профілактику та лікування карієсу зубів
 • відновлення зруйнованих зубів та пломбування зубних каналів
 • ендодонтичне лікування тканин, розташованих у порожнині зуба та кореневих каналах
 • лікування та профілактика захворювань навколозубних тканин (пародонту)
 • лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота

Велике значення в терапевтичній стоматології надається методам знеболювання. В стоматології Diamond Dental Service використовуют анестезію місцевого застосування, яка здатна повністю усунути болючі відчуття. Навіть якщо до лікування пацієнт відчуває сильний біль, його буде знято і лікування пройде безболісно.

Стоматолог-терапевт може використати багато методів лікування. Так, карієс у стадії плями лікується різними способами ремінералізації (відновлення мінерального складу) емалі – введення у тверді тканини зуба солей кальцію та фтору за допомогою аплікацій та електрофорезу. Для лікування глибших стадій карієсу спочатку проводиться препарування каріозної порожнини (розширення її з відсіканням уражених карієсом тканин), а потім пломбування зубів, которое является одной из наиболее часто выполняемой процедурой в стоматологии.

Пломбирование зубов в стоматологии Diamond Dental Service

Покази до установки пломби:

 • утворення каріозної порожнини
 • механічне пошкодження зуба
 • пульпіт - запалення м'яких тканин зуба

Види зубних пломб:

 • тимчасові зубні пломби - лікар-стоматолог встановлює у тому випадку, якщо лікування зуба має виконуватись у кілька етапів, відповідно, за кілька відвідувань. Під таку пломбу поміщаються ліки, які знешкоджують нервові закінчення в зубі, завдяки чому він перестає хворіти і можна займатися подальшим лікуванням
 • постійні зубні пломби - встановлюється на заключному етапі лікування, коли порожнину в зубі необхідно заповнити міцним та довговічним матеріалом

Пломбування, в цілому, і лікування карієса мають на меті запобігання розвитку ускладнень або інших стоматологічних хвороб, відновлення природної форми зуба та його жувальної функції, виправлення естетичних вад зуба (особливо зониы посмішки).

При пломбуванні зуба використовуються різні матеріали. На сьогоднішній день найбільш популярними є світлозатверджувані композити або фотокомпозитні пломби, твердіють під дією синього світла, яка випромінює світлополімеризаційну лампу. Такі пломби естетично красиві і дозволяють передати вихідну форму, прозорість, насиченість та яскравість зубів.

Як метод профілактики карієса жувальних зубів використовують процедуру герметизації (запечатування) фісур. Фісури - це особливі природні борозенки та канавки, розташовані на зубній емалі жувальної поверхні зубів між жувальними пагорбами. Метод герметизації полягає у запечатуванні фісур та інших анатомічних заглиблень здорових зубів адгезивними матеріалами з метою створення бар'єру для зовнішніх карієсогенних факторів. Матеріали, використовувані цих цілей, називаються стоматологічними герметиками чи силантами. До складу герметика, що застосовується при цій процедурі, входять протикаріозні речовини — фтор і кальцій. Ці компоненти сприяють живленню зубів у рази, знижуючи ризик виникнення карієсу.

Использование коффердама в стоматологии Diamond Dental Service

Лікування пульпітів та кореневих каналів мають свою специфіку. Наприклад, запалену пульпу лікують препаратами кальцію за допомогою спеціальних лікувальних пов'язок або тимчасових пломб, повністю або частково видаляють, видаляють або муміфікують пульпу кореневих каналів. При пульпіті пломбувати хворий зуб не можна, його спочатку потрібно вилікувати. Після лікування накладається тимчасова пломба, і якщо протягом 7-14 днів зуб не хворітиме, то ставиться постійна пломба.

Что такое коффердам і навіщо він потрібен? У стоматології коффердамом називається латексна хустка, яка ізолює хворий зуб від ротової порожнини. Завдяки коффердаму під час процедури на область лікування не потрапляє слина, гній та кров, а разом із нею і небезпечні бактерії. Зуб залишається чистим та сухим, а це дуже важливо при встановленні пломби. Без сторонніх речовин пломбувальний матеріал краще схоплюється із зубом, а без бактерій ймовірність того, що під пломбою розвинеться новий карієс, зводиться до мінімуму. Тому лікування зуба з коффердамом продовжує життя вашому зубу.

Запишіться на прийом!

Виберіть зручний для Вас день і час прийому, ми постараємося прийняти Вас або разом виберемо інший день і час відвідування нашої клініки

Записатися
Лечение парадонтита я в Diamond Dental Service

Лікування парадонтита

Ще одним із частих захворювань є пародонтит - це запальне захворювання ясен, що супроводжується наростаючим руйнуванням прикріплення зубів до кісткової тканини та м'яких тканин ясен, що з часом призводить до появи рухливості зубів. Пародонтит може з'явитися в ділянці всього 1-2 зубів - у цьому випадку його називають локалізованим, або він може мати генералізований характер (в області більшості зубів). Пацієнти намагаються роками лікувати вдома кровоточивість та запалення ясен – різними полосканнями, гелями, зубними пастами. Але при цьому вони не борються з вихідною причиною запалення ясен (зубними відкладеннями), і в результаті легке запалення ясна повільно перетворюється на важкий хронічний пародонтит, що протікає з рухливістю зубів та необхідністю їх видалення.

Головним симптомом початкової стадії пародонтиту є утворення пародонтальних кишень (зубодесневих кишень) – глибиною до 3,5 мм. Такі кишені утворюються внаслідок руйнування прикріплення м'яких тканин ясен до шийок зубів, що призводить до проникнення патогенних бактерій нижче рівня ясен. Запалення та патогенні бактерії призводять до руйнування періодонту та кісткової тканини поруч із коренем зуба. при пародонтиті легкого ступеня тяжкості ще не спостерігається рухливості зубів, а також їх зміщення під дією жувального тиску.

Пародонтит середнього ступеня відрізняє те, що значно збільшується кількість пародонтальних кишень, які глибина може досягати вже 5,0 мм. Збільшення глибини кишень створює відмінні умови для розмноження патогенних гнійних бактерій, і тому виділення з кишень серозно-гнійного ексудату.

Тяжкий ступінь пародонтиту характеризується подальшим погіршенням усіх симптомів. Рухливість спостерігається у більшості зубів. Хворі починають страждати не тільки від місцевих симптомів у ротовій порожнині, але також скаржаться на слабкість, нездужання, поганий сон, апетит. Тяжке хронічне запалення ясен також може впливати на частоту загострень хронічних захворювань внутрішніх органів. Особливо сильно погіршується стан хворих на цукровий діабет, серцево-судинні, гормональні, ревматоїдні захворювання.

Лечение парадонтита я в Diamond Dental Service

Шинування при пародонтиті

Шинування зубів зазвичай проводять за наявності їхньої рухливості. Ця методика дозволяє зміцнити зуби, швидше зменшити запалення, а також зупинити прогресування руйнування кісткової тканини навколо цих зубів. Шинування може бути тимчасовим та постійним, і проводитися за допомогою скловолокна або «спаяних» один з одним штучних коронок.

Лікування пародонтита буде залежати насамперед від ступеня тяжкості запального процесу у конкретного пацієнта. Чим значніший рівень втрати кісткової тканини та ступінь рухливості зубів, чим більше у вас відсутніх зубів – тим складніше, триваліше та дорожче буде лікування. Все починається із консультації. Далі буде призначена протизапальна терапія при пародонтиті зазвичай триває 10 днів. Призначається він відразу після обов'язкової першої процедури зняття зубних відкладень. Курс обов'язково включатиме препарати для місцевого застосування в порожнині рота – це антисептичні полоскання та протизапальний гель для ясен, які пацієнт буде використовувати вдома. Крім того, за наявності гнійної або серозно-гнійної відокремлюваної з пародонтальних кишень – внутрішньо призначаються антибіотики. Паралельно зі зняттям зубних відкладень та протизапальною терапією необхідно розпочинати лікування каріозних зубів, видалення зруйнованих зубів. На цьому етапі може бути проведене тимчасове шинування рухомих зубів, а також відновлення відсутніх зубів тимчасовим знімним протезом (щоб терміново розвантажити рухомі зуби). Також важливою процедурою є необхідність депульпування зубів. Перелічене є лише базовим лікуванням. Залежно від конкретної клінічної ситуації в порожнині рота можуть застосовуватися й інші методи лікування пародонтиту. Наприклад, шинування рухомих зубів скловолокном, хірургічне втручання (кюретаж та клаптеві операції), виготовлення тимчасових та постійних зубних протезів, а також проведення вибіркового шліфування зубів.

Зубные штифты в Diamond Dental Service

Часто після лікування карієсу або пульпіту необхідно встановлювати - зубний штифт. Це спеціальна конструкція, яка встановлюється у внутрішній порожнині кореня зуба. Головним плюсом використання штифта є можливість відновити тверду зубну тканину навіть тоді, коли вона сильно пошкоджена. У зуба, відреставрованого завдяки застосуванню штифта, зберігається корінь. Перевагою штифтової методики реставрації зуба є також тривалий термін експлуатації конструкції: практика показує, що штифт служить у разі ретельного догляду за зубами до 20 років.

Види зубних штифтів:

 • металеві - у них використовуються складні сплави титану, латуні, паладію, додаються золоті домішки
 • неметалеві - застосовуються скловолоконні, вуглепластикові, керамічні матеріали

В стоматології Diamond Dental Service широко застосовують скловолоконні штифти, які складаються із сучасного матеріалу. До переваг скловолоконних виробів можна віднести гіпоалергенність, еластичність, швидкість використання - їх можна встановити вже на першому візиті пацієнта.

Також звертаємо увагу на таке захворювання як бруксизм - стоматологічне захворювання, яке проявляється в мимовільному скрегіт зубами і може призвести до серйозних наслідків для зубної емалі, якщо не вжити своєчасних заходів. Захворювання це досить поширене, трапляється приблизно у 10-15% людей. Скрегіт з'являється в процесі сильного стискання щелеп, викликаного спазмом жувальних м'язів. Найчастіше напади виникають уночі, під час сну.

Лечение бруксизма я в Diamond Dental Service

Наслідки бруксизму:

 • розвиток підвищеної чутливості зубів до холоду, тепла та гарячої рідини
 • поява різного роду порушень прикусу
 • пошкодження зубних коронок та пломб
 • розхитування та випадання зубів
 • стирання зубів, травмування ясен
 • розвиток захворювань скронево-нижньощелепного суглоба

Насамперед пацієнт повинен звернутися до стоматолога-терапевта. Початкова процедура лікування - це корекція прикусу, порушення якого є однією з причин розвитку захворювання. Виправлення прикусу зніме зайве навантаження з жувальних м'язів, усуне проблеми, що виникають при змиканні щелеп. Відомо, що корекція прикусу брекетами займає досить тривалий час (до 2-х і більше років), проте бруксизм може зникнути набагато раніше - як тільки напруга з щелепи буде хоча б частково знята. Також для лікування бруксизма застосовують пришліфування зубів - якщо ж емаль з таких зубів трохи зішліфувати, розподіл жувального навантаження покращиться, і бруксизм зникне. Може бути проведено заміну некоректно встановлених зубних протезів.

Вартість розглянутих процедур Ви можете дізнатися на сторінці з цінами терапевтичної стоматології в DDS.

Записатися на прийом

Зачекайте, йде відправка...

До кого записатися?
або зателефонуйте