Обстеження та діагностика

Обстеження та діагностика в стоматології Diamond Dental Service

Обстеження та діагностика в стоматології використовується для оцінки стану зубощелепної системи, її окремих органів, для виявлення захворювань, патологій, факторів їх ризику, перевірки проміжних і підсумкових результатів лікування.

Обстежується стан:

  • зубів, їх окремих ділянок, тканин, елементів (емаль, дентин, пульпа, корені, пришийкова частина і т.д.)
  • пародонт (ясна, слизові поверхні)
  • суглоби, зв'язки, м'язи, щелепні кістки
  • характеристики прикусу, будова зубних рядів, оклюзію
  • клінічний або біохімічний аналіз крові

У стоматології Diamond Dental Service використовують різні діагностичні процедури і методи: опитування і огляд пацієнта, коронки обстежують за допомогою стоматологічного дзеркала (дозволяє побачити важкодоступні ділянки, направити світло на них). Для оцінки стану емалі використовується гострий зонд. Якщо є ймовірність запалення, виконують перкусію, простукування зуба (по ріжучому краю або жувальної поверхні). Щоб оцінити стан пародонта, оглядають ясна, перевіряють наявність припухлостей, почервонілих, набряклих, травмованих ділянок. Для виявлення кровоточивості може виконуватися неглибоке зондування. Якщо є набряк, пухлина, проводиться пальпація (обмацування). Вона ж використовується, щоб оцінити рухливість зубів.

Рентгенівські знімки використовують, щоб: діагностувати прихований карієс, пульпіт, запалення або тріщини кореневих каналів; зібрати інформацію про зубощелепної системі до проведення імплантації, протезування або проконтролювати їх результати; оцінити обсяг кісткової тканини при синус-ліфтинг; перевірити якість лікування кореневих каналів (повинні бути заповнені без пустот, пор); оцінити будову зубощелепної системи до початку ортодонтичного лікування і після нього; виконати точну діагностику, якщо скарги пацієнта відповідають декількох захворювань.

Запишіться на прийом!

Виберіть зручний для Вас день і час прийому, ми постараємося прийняти Вас або разом виберемо інший день і час відвідування нашої клініки

Записатися

При діагностиці з метою ортопедичної стоматології, наприклад для протезування зубів, аналізують характеристики прикусу, будова зубних рядів, оклюзії. При обстеженні можуть виконуватися: відбитки на воскових пластинах. Простий і швидкий метод, при якому пацієнт накусивать їх (змикає щелепи). Форма пластин змінюється, і це дозволяє оцінювати окклюзию (змикання зубних рядів), її правильність, ступінь контакту жувальних і ріжучих поверхонь коронок; виготовлення зліпків. Для цього використовується артикулятор - спеціальний пристрій, за допомогою якого вибудовують модель щелеп за даними пацієнта. При діагностиці з використанням цього приладу оцінюється оклюзія, руху щелеп, розташування груп зубів щодо інших елементів лицьового скелета. За результатами діагностики виготовляється воскова, а потім гіпсова модель щелеп для точного проектування протезів, підбору імплантів, розрахунку параметрів ортодонтичних пристосувань для корекції прикусу. Додатково в стоматологічній діагностиці можуть використовуватися лабораторні методи: аналізи зіскрібків, мазків, інших біоматеріалів. Для пацієнта можуть проводитися бактеріологічні, серологічні дослідження, біопсія. Для уточнення діагнозу стоматолога може вимагатися клінічний або біохімічний аналіз крові.

Вартість послуг стоматології DDS.

Записатися на прийом

Зачекайте, йде відправка...

До кого записатися?
або зателефонуйте